KOTWICE PASOWE powinien posiadać każdy kierowca poruszający się pojazdem po bezdrożach bo są ratunkiem w wielu bardzo trudnych sytuacjach!!!
TEL:+48 500 232 247
wyciągarka samochodowa, kotwica do wyciągarki i lina kinetyczna w jednym

Lina kinetyczna czyli kotwice pasowe bez pazurów!

       Jeśli zdemontujemy wszystkie pazury, to kotwice pasowe mogą również służyć jako lina do holowania czy lina kinetyczna. Jeśli połączymy oba pasy kotwic taśmą, która służy do mocowania pasów do kół, tak jak na zdjęciu to otrzymamy 18 metrów liny kinetycznej o wytrzymałości 2,4T. Jak na linę kinetyczną, ta wytrzymałość nie jest może imponująca, ale biorąc pod uwagę fakt, że ciągnik ursus c330 ma maksymalną siłę uciągu równą 1,6t można śmiało powiedzieć, że to całkiem sporo. Jeśli pasy zastosujemy podwójnie nasza lina kinetyczna będzie miała tylko 9 metrów, ale jej wytrzymałość wzrośnie do 4,8T.

lina kinetyczna, kinetyk, lina holownicza, taśma kinetyczna


       Na filmie widać, jak nasza lina kinetyczna przywiązana do drzewa magazynuje, a następnie oddaje energię.

Lina kinetyczna bezpieczna?!

       Najważniejszą zaletą kotwic pasowych pracujących jako kinetyk jest to, że nasza taśma kinetyczna ma o wiele większą szerokość niż klasyczna lina kinetyczna i ma małą masę własną. W przypadku zerwania taśma kinetyczna, ze względu na małą masę i opory powietrza związane z szerokością , szybko wytraci swoją energię kinetyczną. Jeśli do zamocowania będziemy używać tylko lekkiej taśmy tak jak pokazano na zdjęciu, nawet w razie zerwania nasza lina kinetyczna jest bezpieczna zarówno dla tylniej szyby jak i maski. W przypadku użycia liny kinetycznej zawsze należy pamiętać jednak o zasadach bezpieczeństawa, bo nawet jeśli sam kinetyk jest bezpieczny, to zawsze może się urwać metalowy hak pojazdu, do którego jest przywiązana taśma kinetyczna!!!Copyright by PPHU REMUS -Wyciągarka samochodowa, kotwica do wyciągarki i lina kinetyczna w jednym Wszystkie prawa zastrzeżone.
2003-2012