+48 500 232 247 zakupy@kotwicepasowe.pl

Kotwice pasowe jako wyciągarki samochodowe

do samochodów w off road!

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

1. Jak dopasować kotwice pasowe do mojego auta?

Ponieważ bardzo cenimy sobie zadowolenie i pełną satysfakcję każdego klienta pozostawiamy Państwu możliwość dopasowania zamówienia do indywidualnych potrzeb. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej kotwicy pasowej w zależności od warunków eksploatacji.

W zależności od masy pojazdu którym się poruszamy kotwice powinny mieć:

 • 2 pazury, czyli po 1 na pas dla np. quada o masie 250kg.
 • dla pojazdu o masie ok. 600kg. (np.fiat seicento) przynajmniej 4 pazury
 • dla pojazdu o masie ok. 1000 – 1500 kg. przynajmniej 6 pazurów – taka jest standardowa przesyłka
 • dla pojazdu o masie powyżej 1500kg. przynajmniej 8 pazurów
 • dla pojazdu o masie powyżej 2000kg. przynajmniej 10 pazurów.
 • dla cięższych pojazdów ilość pazurów powinna wzrastać po 2 sztuki na każde 500 kg masy pojazdu.
  Każdy z pasów kotwic ma wytrzymałość ok.2500kG czyli teoretycznie można je stosować dla pojazdów o sile uciągu nawet 5 t (traktor Ursus C330 ma max. siłę uciągu 1600kG).

  Osoby posiadające wyciągarki samochodowe mogą stosować kotwice pasowe z większą ilością pazurów zamiast ciężkich i drogich kotwic pługowych.

  Bardzo duże znaczenie ma też rodzaj podłoża, po którym się poruszamy!
  Jeżeli pazury zawsze możemy wbić w stabilny grunt (np. twarda łąka za błotnistą przeszkodą) wystarczy podana wcześniej ilość. W przypadku mniej pewnego podłoża jak sypki piach, czy ściernisko będzie potrzeba odpowiednio więcej pazurów.

  Jeżeli grunt jest kamienisty lub ziemia jest zamarznięta będzie bardzo trudno wbić standardowe pazury, dlatego opcjonalnie po 27 zł. dostępne są kołki, które wbijamy młotkiem lub kamieniem w ziemię.

  Można zamówić kotwice pasowe z więcej niż 6 pazurami dopłacając jedynie 25zł za każdy dodatkowy pazur.

2. Do jakich pojazdów można stosować kotwice pasowe?

Kotwice pasowe można stosować do wszelkich pojazdów, bez względu na ich przeznaczenie czy rodzaj napędu. Mogą to być samochody z napędem 4WD gdzie napęd dostarczany jest do wszystkich kół, czyli 4×4. Można też stosować w pojazdach z napędem na 2 koła, czyli 4×2 i to zarówno jeżeli napędzana jest oś przednia (przedni napęd) czy oś tylna (tylny napęd).

3. Mam auto z przednim napędem. Czy mogę z opresji wyjechać do tyłu?

Zastosowanie kotwic pasowych umożliwia wyjazd zagrzebanego pojazdu zarówno do przodu, jak i do tyłu, bez względu na to, która oś jest napędzana. Możemy wybrać kierunek, gdzie chcemy wyjechać kierując się tylko kryterium: gdzie będzie nam wygodniej.

4. Jak będą dostarczone kotwice pasowe?

Kotwice są wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich.

5. Jakie są terminy realizacji zamówień?

Zamówienia standardowe realizujemy najpóźniej następnego dnia po telefonicznym potwierdzeniu zamówienia przez naszego pracownika. Kupujący powinien otrzymać przesyłkę następnego dnia po wysłaniau. Zamówienia specjalne realizowane są z reguły nie dłużej jak 7 dni roboczych. W przypadku braku towaru na magazynie zamówienia realizowane są według kolejności wpływania, w miarę możliwości produkcyjnych.

6. Ile kosztuje wysyłka ?

Wysyłka za pobraniem jest wliczona w cenę towaru. Za wysyłkę towaru pobieramy ryczałtem od kupującego 10 zł. Tyle też można zaoszczędzić przy odbiorze własnym. Reszta kosztów pokrywana jest przez naszą firmę.

7. Co wliczone jest w cenę standardowych kotwic pasowych?

W cenie standardowych kotwic pasowych otzymacie: 2 pasy kotwic po ok. 9m każdy, 6 pazurów, czyli po 3 na pas, 2 taśmy do mocowania pasów do kół po 3m każdy, taśmę – bezpiecznik 4m długości. Są to wszystkie elementy potrzebne do wydobycia unieruchomionego pojazdu.

8. Czy można dokupić tylko poszczególne elementy, bez kotwic pasowych?

W razie takiej potrzeby można dokupić potrzebne dodatkowe akcesoria, w formularzu zamówienia należy wpisać liczbę zamawianych kotwic pasowych = 0.

9. Ile kosztuje kotwica pasowa z dodatkowymi pazurami?

Jeżeli potrzebne są dodatkowe pazury np. ze względu na masę pojazdu, lub ryzyko zakopania się na niestabilnym gruncie, który nie zapewnia dużej siły trzymania można w zależności od potrzeby dokupić odpowiednią liczbę pazurów dopłacając 25 zł za każdy dodatkowy pazur. Czyli za kotwicę, która jako standardowa w promocji jest za 258 zł, z 8 pazurami zapłacimy 308 zł.

10. Jak zamocować kotwice przy przednim napędzie i skręconych kołach?

Przy skręconych kołach pasy kotwicy mocujemy w kierunku, w którym są skręcone koła zachowując zasadę, że pazury wbijamy szerzej niż rozstaw kół. Przy wyjeżdżaniu stopniowo prostujemy koła by jechały w lini prostej po pasach. Należy jednak unikać sytuacji z maksymalnym skrętem kół, jeśli tylko to jest możliwe, ze względu na duże obciążenia przegubów (na wysoki krawężnik w mieście również nie wyjeżdżamy z ostro skręconymi kołami).

11. Ile ważą kotwice pasowe?

Standardowe kotwice pasowe z 6 pazurami ważą 8kg. 1kg waży pojedynczy pas, 1kg waży pojedynczy pazur, 1,5kg waży kołek do wbijania w zamarzniętą ziemię czy kamienisty grunt.

12. Czy kotwice pasowe są bezpieczne?

Kotwice pasowe używane zgodnie z instrukcją obsługi są bezpieczne. Nawet wyrwane z ziemi pazury kotwic ciągnięte są w linii prostej przez nawijający się na koło pas i jeżeli nie zdążymy odpowiednio zareagować mogą udeżyć co najwyżej w oponę auta. Wyrwane pazury wychodzą z ziemi stopniowo nie powodując sprężystego napięcia pasa i są wciągane pod koło. Niebezpieczna strefa jest tylko pomiędzy pazurami a pojazdem i przebywanie tam w chwili, gdy pjazd napręża pasy i wyjeżdża jest wyraźnie zabronione.

Kontakt

Warszawska 64 Radom 26-600

tel +48 500 232 247

fax +48 48 38 519 62

zakupy@kotwicepasowe.pl